Bóle głowy i migreny

Bóle głowy nie zawsze są pochodzenia migrenowego, często ich przyczyną są zaburzenia w odcinku szyjnym i obręczy barkowej wynikające z naszego trybu życia. Należy pamiętać, że bóle migrenowe są zaburzeniem, na które możne składać się wiele przyczyn, do których mogą należeć schorzenia takie, jak: zaburzenia napięcia mięśni szyi, zaburzenia biomechaniki kręgosłupa szyjnego, duże kompensacje układu ruchu oraz zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego (ustawienie żuchwy i aparatu mowy).

Terapia opiera się głównie na dokładnym wywiadzie i analizie danego przypadku oraz badaniu zakresu ruchu, napięcia mięśniowego, zaburzeń mechaniki i stworzonych kompensacji naszego organizmu. Nie ogranicza się jedynie do rozluźnienia mięśniowego. Dane techniki stosowane są bezpośrednio na kręgosłup, więzadła przykręgosłupowe oraz otaczającą je powięź. Dzięki temu możemy uzyskać zmniejszenie dolegliwości bólowych wynikające z poprawienia mechaniki kręgosłupa, rozluźnienia mięśniowego oraz wytworzenia prawidłowych nawyków ruchowych.

Należy pamiętać, że w przypadku bólów głowy terapia jest wielokompleksowa, ponieważ na objawy mogą wpływać również układ krążenia, oddechowy oraz nerwowy.